Jak już pewnie wiesz, postanowiłyśmy rozwijać projekt Fly High University, dostarczać jeszcze więcej wiedzy dotyczącej studiów za granicą oraz stworzyć platformę komunikacji ze studentami międzynarodowych uczelni. Przyszedł jednocześnie czas na chwilę refleksji i podsumowanie dotychczasowych działań.

Projekt Fly High University odniósł bezsprzecznie wielki sukces. Dzięki podjętym działaniom dotarłyśmy z wiedzą o zagranicznych uniwersytetach do dużej ilości beneficjentów. Nie wszystko poszło jednak po naszej myśli, a z błędów i porażek będziemy wyciągać wnioski na przyszłość. Dziś jednak zajmiemy się tym co udało się zrobić, a udało się bardzo dużo!

900 000

Dzięki publikacjom w mediach online dotarłyśmy do ponad 900 000 unikalnych użytkowników. Nowe publikacje są w przygotowaniu i mamy nadzieję na przekroczenie miliona beneficjentów jeszcze w tym miesiącu. Opublikowałyśmy do tej pory prawie 30 artykułów, a kolejne pojawią się w najbliższym czasie. Będziemy intensywnie korzystać z tego kanału komunikacji!

120 000

Nasze media społecznościowe, plakaty i ulotki zobaczyło ponad 120 000 osób. W najbliższym czasie dotrzemy z wiedzą o zagranicznych uniwersytetach do kolejnych szkół. Pracujemy nad pozyskaniem finansowania na dodruk materiałów reklamowych. W tym roku planujemy przekroczyć 300 000 beneficjentów w tym kanale komunikacji.

40 000

To jest liczba wydrukowanych i rozdanych ulotek oraz plakatów. Nasze materiały reklamowe pojawiły się w szkołach, kawiarniach młodzieżowych, klubach fitness i szkołach językowych w Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

300

Opublikowałyśmy 70 artykułów na temat zagranicznych uczelni poświęcając na ich przygotowanie ponad 300 godzin pracy. Było warto. Wiele z naszych postów wyświetlono prawie 2 000 razy. Nowe artykuły będą pojawiać na stronie i w social mediach w dalszym ciągu.

16 000

Tyle razy wyświetlono naszą stronę www.flyhighuniversity.pl. Ponad 1 600 osób regularnie czytało umieszczane tam treści.

5

Z tej liczny jesteśmy bardzo dumne. Udało nam się pozyskać 5. studentów zagranicznych uczelni, którzy pomimo różnic czasowych spotkali się z nami udzielając cennych wskazówek i odpowiadając na nasze pytania. W ten sposób mogłyśmy podzielić się unikalną wiedzą. Spotkałyśmy się ze studentami z Nowego Jorku, Szanghaju, Amsterdamu, Pensylwanii i Włoch.

1 365

Tyle punktów udało się nam uzyskać podczas pierwszego próbnego egzaminu SAT. Ogólna zasada jest taka, że wynik od 1 500 do 1 600 punktów daje kwalifikację na pierwsze 10 najlepszych uniwersytetów na świecie w tym Ivy League, uzyskując 1 400 do 1 500 punktów możemy wybierać uniwersytety z drugiej dziesiątki, zaś wynik od 1 300 do 1 400 daje możliwość podjęcia studiów na uczelniach z trzeciej dziesiątki na świecie. Pracujemy nad podniesieniem swoich kompetencji w tym zakresie!

12

To jest bardzo ważna liczba i nasza porażka. Zaniedbałyśmy nieco ten obszar, nie zdając sobie sprawy z tego jak jest ważny. Od początku kiełkował w naszych głowach pomysł stworzenia ogólnopolskiej sieci ambasadorów, czyli osób, które będą w swoich szkołach, wśród swoich znajomych oraz w swoich mediach społecznościowych informować o Fly High University. Zaangażowanie ambasadorów przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, jednak zbyt późno zdecydowałyśmy się na taką współpracę. W przyszłości zintensyfikujemy działania w tym zakresie.

3 000

To jest najmniejsza ze wszystkich liczb. Dzięki naszym partnerom i zbiórkom pozyskałyśmy 3 000 pln na sfinansowanie naszych działań. W ten sposób opłaciłyśmy druk ulotek, plakatów, produkcję opakowań i kilka innych wydatków. Koszty związane z opłaceniem kurierów, wysyłek pakietów reklamowych do szkół oraz opłacenia i utrzymania domeny poniosłyśmy już same. Najtrudniej było chyba przełknąć konieczność zakupienia protokołu bezpieczeństwa SSL do strony internetowej. 249 pln, bo tyle kosztuje ta usługa wygospodarowałyśmy z kieszonkowego. Dzięki temu strona wyświetlała się na wszystkich urządzeniach i była bezpieczna dla użytkowników.

0

Tyle razy zwątpiłyśmy w sens naszych działań. Podczas naszej podniebnej podróży spotkałyśmy fantastycznych, pozytywnych ludzi, którzy obdarzyli nas uśmiechem, wiedzą i zaufaniem. Dzięki tym spotkaniom i energii, którą otrzymałyśmy postanowiłyśmy kontynuować projekt oraz stworzyć fundację. W ramach projektu przygotujemy platformę umożliwiającą kontakty uczniów ze studentami uniwersytetów na całym świecie. Fundacja ma zaś umożliwić podjęcie aplikacji i opłacenie tego procesu uczniom, którzy nie mają wystarczających środków. Z naszego doświadczenia wynika, że najtrudniejsze i najniebezpieczniejsze dla każdego projektu są nieprzewidywalne koszty. Druk materiałów reklamowych, pozyskanie grantu i partnerów projektu mógł rozbić się o koszty związane z produkcją kartonów, drukiem certyfikatów, opłaceniem kurierów, zakupem folii, taśmy klejącej i certyfikatu bezpieczeństwa dla strony internetowej. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której duży cel zostanie zagrożony małym wydatkiem, to z pomocą przyjdzie nasza fundacja. Pomożemy opłacić tłumaczenia dokumentów, koszty certyfikatów, dojazdów, zakupu materiałów naukowych i innych przeszkód w osiągnięciu celu. Sam zakup książki z testami do egzaminu SAT to wydatek przekraczający 800 pln. Tyle samo trzeba zapłacić za egzamin językowy! Pierwsze środki pojawią się w fundacji już w tym roku!

Fly High i do zobaczenia na naszej stronie, w naszych mediach społecznościowych i na najlepszych uniwersytetach świata!