Tani test kompetencji językowych

Duolingo English Test jest egzaminem kilkukrotnie tańszym niż TOEFL czy IELTS. W 2022 roku koszt oscylował w okolicach 200 zł. Cena testu może mieć znaczenie, szczególnie w przypadku, gdy pierwsze podejście do testu językowego nie przyniesie nam upragnionego wyniku. Jeśli koszty TOEFL i IELTS oscylują w okolicach 800 zł, to dwa lub trzy podejścia mogą narazić nas na nieprzyjemność finansową. Test jest porównywalny z TOEFL i IELTS i co najważniejsze test ten jest akceptowany przez uczelnie amerykańskie.

Dodatkowym atutem Duolingo English Test jest możliwość pisania testu w swoim domu. Szybciej też otrzymamy wyniki testu. Możliwe, że już po dwóch, trzech dniach od napisania. Aby podejść do Duolingo English Test należy wyposażyć się w komputer ze stabilnym łączem internetowym, kamerkę internetową, mikrofon i głośniki (nie wolno używać słuchawek), dokument tożsamości ze zdjęciem, spokojne, wyciszone pomieszczenie oraz 60 minut wolnego czasu. Test składa się z trzech części. Pierwsza część (5 minut) to wprowadzenie w strukturę testu i jego przebieg, druga część (45 minut) to egzamin złożony z sekcji: czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie i trzecia część (10 minut), czyli nagrywanie odpowiedzi na pytania otwarte. Uwaga! Słyszałyśmy o przypadkach, w których podczas testu należało ustawić za swoimi plecami lustro. Na wszelki wypadek warto mieć jedno w pogotowiu. Nie wszystkie amerykańskie uczelnie akceptują Duolingo English Test. Sprawdź to na stronie szkoły.

Poniżej podajemy link to strony z Duolingo English Test. Na stronie możesz również sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie uczelnia akceptuje Duolingo English Test. Wybierz przykładowo New York University i sprawdź, jakie testy językowe akceptuje oraz jakie ma wymagania punktowe.